Jesienny kurs jogi dla początkujących

Jesienny kurs jogi dla początkujących w Ziębówce
Każdy wtorek od 9 października do 18 grudnia
godzina: 09:00 – 10:30 oraz druga grupa 18:00 – 19:30
Serdecznie zapraszam na jesienny kurs jogi dla początkujących. Spotykamy się w każdy wtorek w klimatycznej sali Ziębówki. Będziemy pracować w wyjątkowej metodzie Svastha jogi, która dąży do wypracowania w każdym z nas umiejętności zachowania balansu w ciele i umyśle nie tylko wtedy, gdy stoimy na macie, ale przede wszystkim wtedy, gdy schodzimy z niej i wracamy do codziennych zajęć.
W czasie każdej sesji, starając się zintegrować nasz ruch z oddechem, będziemy wzmacniać nasze ciało, troszkę je rozciągać i relaksować. Pokażę Wam także regenerujące techniki oddechowe i medytacyjne. Chciałabym, abyście po ponad 2 miesiącach kursu mogli korzystać ze wszystkich poznanych jogicznych dobrodziejstw na co dzień, również poza Ziębówkową salą.
Nazywam się Karolina Zięba i jak się domyślacie, jestem instruktorką jogi. Uczę w nurcie nastawionym na zindywidualizowaną i równoważącą praktykę. Najważniejsze jest dla mnie, by każdy ćwiczył dla siebie, w swoim rytmie, w zgodzie ze swoim ciałem i stanem ducha.
Jogę praktykuję od ponad 11 lat. Uczyłam się w Polsce, Czechach, Nepalu, Indiach i Iranie. W zeszłym roku wywiało mnie na Bali, gdzie ukończyłam m.in. mój wymarzony kurs nauczycielski Svastha Yoga of Krischnamacharya Teacher Trainig Program (Yoga Alliance RYS 200) pod kierunkiem dr. Ganesha Mohana.
Prowadzę zajęcia w małych grupach, bo wierzę, że taka praktyka jest najbardziej przydatna.
Z wykształcenia, pasji i z serca jestem orientalistką – iranistką.

O NASZYCH SESJACH:

  1. Spotykamy się regularnie we wtorki na 1,5h.
  2. Realizujemy przemyślany program – od podstaw, krok po kroku uczymy się swojego ciała, poznajemy swoje indywidualne możliwości, spotykamy się w kameralnej grupie.
  3. Poziom zajęć jest dostosowywany do możliwości uczniów i modyfikowany zgodnie z ich potrzebami.
  4. Po 2 miesiącach posiadacie solidne podstawy – możecie praktykować na własną rękę, a może wspólnie będziemy kontynuować praktykę w Ziębówce? O tym zadecydujemy później:)
  5. Na macie jest miejsce na ciszę i skupienie, a także na śmiech i rozluźnienie.

W PROGRAMIE:

  1. PODSTAWOWE ASANY – nauka pozycji jogi oraz ich wariantów
  2. WPROWADZENIE DO PRANAJAMY – nauka poprawnego oddychania oraz nauka podstawowych technik oddechowych.
  3. TECHNIKI PRACY Z KONCENTRACJĄ – proste techniki na poprawę koncentracji oraz kilka ćwiczeń z podstaw mindfulness
  4. PRACA Z BANDHAMI – uczymy bandh, wyjaśniamy, jak ich używać i uważnie stosować w asanach i czasem w życiu.
  5. CZĘŚĆ TEORETYCZNA – teoria jogi w pigułce, nie za dużo nie za mało. Zadamy pytania, na które będziemy szukali wspólnie odpowiedzi.
Na koniec zajęć zapraszam na łyk gorącej herbaty z kardamonem, ciasteczko i wspólne bycie tu i teraz.

Dla kogo?

Kurs przeznaczony dla osób początkujących oraz dla wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją dotychczasową praktykę, lubią ruch, pracę z ciałem, wspinają się, chodzą po górach.